headerphoto
Główna

Gabionowy ogródek

Każdy właściciel domku chce, aby jego ogródek był piękny, aby był znakomitym miejscem na odpoczynek po pracy i oczywiście, aby można się było nim pochwalić przed znajomymi. 
Ostatnio w modzie są gabiony. Co to jest? Są to prostopadłościenne kosze ze zgrzewanych, drucianych siatek, W środku są one wypełnione naturalnym materiałem takim jak kamienie polne, otoczaki, granit, gruz czy ziemia. Dzięki temu idealnie wpasowują się w panujące teraz wszędzie trendy ekologiczne. Warto dodać, że na rynku obecne są teraz kosze różnych wymiarów- od malutkich wielkości doniczki na kwiaty po ogromne bloki. Dostępne są także jako płaskie konstrukcje- materace gabionowe np. firmy U.H.R.S
Co można zrobić z takich gabionów? Przede wszystkim ogrodzenie dookoła ogrodu i domu. Jego niebywałą zaletą, wyróżniającą go spośród innych ogrodzeń będzie dźwiękochłonność. Ogrodzenie z gabionów znakomicie pochłonie wszelkie dźwięki z ulicy i zapewni nam spokój, którego po całym dniu ciężkiej pracy tak bardzo pragniemy. Gabiony także znajdą zastosowanie jako przeróżne murki, które chcemy postawić w naszym ogrodzie. Warto dodać, że jeśli dodatkowo posadzimy kwiaty na murkach i na ogrodzeniu uzyskamy także znakomitą ochronę przeciw wszystkim pyłom i zanieczyszczeniom ulicy.
Gabiony także idealnie sprawdzają się jako ławeczki i stoły ogrodowe- można stworzyć z nich całą altankę. Warto nadmienić, że taka altanka będzie bardzo stabilna i wytrzymała- nie zniszczy jej nawet najgorsza pogoda. Z gabionów można stworzyć także piękne, oryginalne donice oraz skalniaki. 
Gabiony pasują praktycznie do każdego rodzaju domu- są całkowicie uniwersalne. Dzisiaj dodatkowo panuje oryginalny trend łączenia ze sobą gabionów wypełnionych różnymi materiałami.

Oto co uchwycił nasz reporter

dom

ogród

dekoracja wnętrz


Komentarze zostały wyłączone...