headerphoto
Główna

Jaki projekt domu wybrać na wąską działkę?

Ceny mieszkań w wielkich miastach rosną, coraz częściej w niższych cenach za metr możemy kupić nieruchomość poza miastem.

Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na taki zakup, a podmiejskie osiedla intensywnie rosną. 
Plusem jest fakt rozrastającej się wokół nich infrastruktury, minusem - ograniczenie przestrzeni powodujące, że zakupione działki, na których ma być postawiony nasz dom są na ogół wąskie. Jeśli potrzebny jest nam projekt na wąską działkę z pomocą spieszą nam nie tylko deweloperzy, ale też liczne biura architektoniczne oferujące gotowe projekty takich domów. 
Część z nich możemy znaleźć od razu na stronach w gotowej ofercie sprzedażowej z dbałością o dobre wykorzystanie dostępnej nam przestrzeni, część może zostać zmodyfikowana w zależności od naszych potrzeb lub stworzona całkowicie od podstaw. Dom na wąską działkę na ogół powinien być piętrowy, z garażem podziemnym lub znajdującym się za domem. Ważnym elementem, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze projektu jest też usytuowanie domu względem stron świata pozwalające na maksymalne wykorzystanie światła słonecznego do naświetlenia pomieszczeń. 
Jeśli nie będzie ono wystarczające, pomyślmy o świetlikach dachowych. Wykorzystanie słońca w ogrzewaniu domu pozwala bowiem poczynić znaczne oszczędności w rachunkach za ogrzewania. Rozwiązaniem w rozsądnym wykorzystaniu wąskiej działki jest też zabudowa bliźniacza lub szeregowa. Co prawda, nie jesteśmy wtedy w stanie kupić domu według indywidualnych upodobań, ale całość będzie prezentować się estetycznie i pozwoli na efektywne wykorzystanie każdego skrawka wąskiego terenu.

Oto co uchwycił nasz reporter

dom

ogród

dekoracja wnętrz


Komentarze zostały wyłączone...