headerphoto
Główna

Profesjonalne sprzątanie - jak to robią eksperci?

Każdy ceni czysty dom i miejsce pracy.

To nie tylko nasze upodobania to także nasz wizerunek. W przypadku mieszkania jest to sprawa prosta. Do wyboru mamy, albo sami zabrać się do pracy, albo raz na jakiś czas zlecić to zaufanej i sprawdzonej pani, która wypucuje okna i podłogi. W przypadku biura sprawa jest bardziej skomplikowana.

Pracownik czy firma
Firmy ciągle stoją przed dylematem co bardziej jest opłacalne. Własny pracownik na etacie, czy wyspecjalizowana firma. Profesjonalne sprzątanie wymaga odpowiednich środków, specjalistycznego sprzętu, przestrzegania przepisów BHP, Sanepidu. W przypadku pracownika wszystkie te warunki musi zapewnić firma oraz dodatkowo płacić składki i pensję. To koszty dość spore. W przypadku firmy zewnętrznej to wszystko leży po jej stronie, a cena najczęściej ustalana jest od metra powierzchni.  Dla większych firm ta druga opcja jest z pewnością bardziej opłacalna.

Jak wybrać dobrą firmę sprzątającą?
Na rynku jest wiele firm wyspecjalizowanych w profesjonalnym sprzątaniu (przykład można znaleźć na stronie www). Wybierając ofertę warto zwrócić uwagę na następujące elementy:
•    sprzęt taki jak mopy, wózki
•    oferowane środki
•    rodzaje czyszczonych powierzchni
•    zakres usługi podstawowej i usług dodatkowych (np. sprzątanie po remoncie)
•    doświadczenie
•    dodatkowe przeszkolenie pracowników – np. na wysokości
•    referencje

Cena nie powinna być najważniejszym kryterium, bo co z tego, że tanio zapłacimy, a w biurze będzie brud i wstyd przed klientami.
Jeśli chcemy związać się z firmą na dłużej to warto sprawdzić na stronie dla kogo świadczyli usługi i sprawdzić samemu naocznie lub poszukać opinii na forach.

Oto co uchwycił nasz reporter

dom

ogród

dekoracja wnętrz

sprzątanie


Komentarze zostały wyłączone...