headerphoto
Główna

Windykacje należności we wspólnotach mieszkaniowyc

Kancelaria Radców Prawnych
50-148 Wrocław, ul. Wita Stwosza 19/20 lok. 1
Polska,
Telefon: 71 725 39 30, 608 554 632 Fax: 71 715 64 67

Problemem wielu wspólnot mieszkaniowych w stolicy Dolnego Śląska (choć jest to oczywiście problem występujący w całej Polsce) są nieregularne wpłaty od właścicieli mieszkań.

Takie przeterminowane należności nie tylko powodują trudności w regulowaniu bieżących zobowiązań, ale mogą poważnie zaburzyć płynność finansową wspólnoty. Zarządcy i administratorzy nie zawsze radzą sobie z odzyskiwaniem zaległych należności, dlatego warto w takich przypadkach skorzystać z usług świadczonych przez specjalistów. 
Jeżeli polecana kancelaria prawa gospodarczego jest niedostępna lub obłożona zleceniami- warto wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło "kancelaria radców prawnych z Wrocławia" i spośród dostępnych ofert wybrać kilka firm. Profesjonalizm potwierdzą pozytywne opinie klientów, ale warto też sprawdzić firmy poprzez bezpośredni kontakt i próbne zlecenie, a następnie wybrać kancelarię spełniającą nasze wymagania.

Co można zlecić kancelarii?
Dwie podstawowe formy obsługi dla wspólnot i zarządców to windykacja należnosci za wynajem domu oraz konsultacje i opiniowanie treści uchwał i umów. Oczywiście można takie umowy przygotowywać samodzielnie, w ramach posiadanej wiedzy i doświadczenia, ale pamiętać trzeba, że przypadki, z którymi stykają się administratorzy są bardzo specyficzne i niejednorodne. Dlatego kluczową sprawą jest nie tylko przygotowanie zapisów umowy czy uchwały, ale też dopasowanie treści do wymagań danej sytuacji czy nieruchomości. Windykacja należnosci z kolei wiąże się z wysyłaniem pism i wezwań do zapłaty, a w przypadkach trudnych- także z reprezentowaniem wspólnoty w postępowaniu sądowym oraz koniecznością perfekcyjnej znajomości przepisów i prawa.

Oto co uchwycił nasz reporter

dom

ogród

finanse

mieszkanie

wspólnota


Komentarze zostały wyłączone...